LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 5 maja 2024 NIEDZIELA
Zapraszamy na cykl oprowadzań kuratorskich po wystawie Tajemnice kościoła św. Klemensa. Podczas spotkań kuratorka wystawy Klementyna Ochniak-Dudek, zabierze Państwa w podróż przez historię i sztukę.
Co można zobaczyć na wystawie:
Na wystawie można podziwiać spektakularne dzieła złotnictwa gotyckiego i barokowego, obrazy, rzeźby, szaty liturgiczne, historyczny księgozbiór i relikwiarze. W sumie 140 obiektów. Wśród nich największy i najcenniejszy zabytek, monstrancja z 1490 roku, która należy do najpiękniejszych tego rodzaju w Polsce, późnogotycki krzyż relikwiarzowy „Tragarski” z 1500 roku, oraz kielich z winnym gronem i ptakami z ok. 1480-1500, zaliczany do najznakomitszych osiągnięć późnogotyckiego złotnictwa krakowskiego.

Oprowadzanie jest w cenie biletu do Zamku Żupnego.

Terminy:

5 maja o godzinie 11.00
9 czerwca o godzinie 12.00
7 lipca o godzinie 15.00

Zapisy:
Zachęcamy do rezerwacji miejsc za pomocą poniższego formularza online. Wystarczy wypełnić wymagane pola i kliknąć wyślij formularz.

Zapisy na oprowadzanie kuratorskie z Klementyną Ochniak-Dudek

Wpisz imię
wpisz poprawny adres email
wpisz poprawny numer telefonu
Wpisz poprawną liczbę osób, minimum 1 maksimum 5.
Wiadomość jest za krótka.
* - pola wymagane Wypełnij formularz i wyślij, a następnie oczekuj na potwierdzenie zapisu.